De tot râsul! Cum a fost reparată conducta de apă a Haţegului. Au înfipt bețe în locurile ciuruite

Ultima actualizare:

    Conducta de alimentare cu apă a oraşului Haţeg este veche de peste patru decenii şi plină de găuriFOTO: adevarul.ro
Conducta de alimentare cu apă a oraşului Haţeg este veche de peste patru decenii şi plină de găuriFOTO: adevarul.ro

De ”Cascadorii râsului”! Conducta de apă a Hațegului este veche și ciuruită. Nici prin cap nu vă trece cum a fost reparată! Au pus țăruși din lemn în găuri.

Este greu de imaginat cum a fost ”reparată” o conductă de apă care alimentează orașul Hațeg, din județul Hunedoara.

Apa Prod a devenit ţinta ironiilor după ce a fost postată o fotografie care arată starea dezastruoasă în care a ajuns conducta de apă care alimentează oraşul Haţegului.

Cum arată conducta de apă ciuruită a Haţegului

Conducta de alimentare cu apă a oraşului Haţeg este veche de peste patru decenii şi plină de găuri.

Apa Prod a devenit ţinta ironiilor după ce a fost postată o fotografie care arată starea dezastruoasă în care a ajuns conducta de apă care alimentează oraşul Haţegului
Apa Prod a devenit ţinta ironiilor după ce a fost postată o fotografie care arată starea dezastruoasă în care a ajuns conducta de apă care alimentează oraşul Haţegului

Angajaţii Apa Prod, societatea din subordinea Consiliului Judeţean Hunedoara care administrează reţeaua de apă şi canalizare, au căptuşit-o cu zeci de pene din lemn, care nu fac faţă presiunii apei, scrie adevarul.ro.

Problema datează de mai mulţi ani, însă reparaţiile capitale s-au lăsat aşteptate. Localnicii au publicat imagini cu conducta şi s-au plâns de calitatea serviciilor oferite de furnizor.

”În urma fotografiei publicate în spaţiul public, care arăta un tronson din conducta de alimentare cu apă a oraşului Haţeg, facem următoarele precizări: acea conductă este din anul 1978 şi face parte din aducţiunea Sântămăria Orlea- Haţeg. Tronsonul de conductă, pe o distaţă de 580 metri, urmează să fie înlocuit în perioada următoare. Acesta a fost prevăzut pentru înlocuire iar, la momentul de faţă, suntem în situaţia de achiziţie a conductei şi materialelor necesare înlocuirii acestui tronson. Valoare acestor lucrări este de aproximativ 145.000 euro”, a informat SC Apa Prod, citată de adevarul.ro.

Citește și:

O conductă s-a spart. Jetul de apă a proiectat o maşină într-un gard

Trafic blocat pe Bulevardul Barbu Văcărescu. Avarie la reţeaua de apă



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
casa lemn pexels jpg
La 79 ani, Cristian Gatu vrea sa si refaca viata jpg
Sesizare penală a IICCMER privind tratamentele neomenoase aplicate în perioada comunistă în „Spitalul pentru copii neuropsihici cronici Siret” jpeg
Seminte, foto shutterstock jpg
castor, foto shutterstock jpg
Marius Csampar
thomas plamberger kerstin gurtner facebook jpg
Oua, foto Shutterstock jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net