Decizie definitivă. MM Stoica rămâne în arest

Ultima actualizare:

    Suporterii Rapidului  promit să facă o  atmosferă incendiară  la derby-ul de  mâine seară (Foto: Răzvan Păsărică)
Suporterii Rapidului promit să facă o atmosferă incendiară la derby-ul de mâine seară (Foto: Răzvan Păsărică)

Curtea de Apel Bucureşti a respins ca neîntemeiată contestaţia în anulare formulată de Mihai Stoica împotriva deciziei de condamnare la inchisoare la 3 ani şi 6 luni în "Dosarul Transferurilor".

Un avocat a vorbit în direct la postul tv, imediat după ce a apărut ştirea că Mihai Stoica rămâne în arest. "Din păcate este o veste tristă pentru inculpat, doar că nu putem face comentarii până nu avem motivarea deciziei, redactată de judecător", a declarat avocatul Cristian Ene pentru România TV.

Pentru Mihai Stoica mai rămâne o singură cale de atac , la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, însă pentru aceasta terebuie îndeplinite o serie de condiţii speciale.

După şase ani de procese, greii fotbalului au primit toţi pedepse cu executare în dosarul Transferurilor.

George Copos a fost condamnat la trei ani şi opt luni de închisoare. Managerul Stelei, Mihai Stoica, a primit 3 ani şi jumătate de închisoare cu executare, deşi iniţial se credea că faptele sale erau prescrise. Cristi Borcea a fost condamnat la 6 ani şi 4 luni cu executare. Ioan Becali a primit din partea judecătorilor 6 ani şi 4 luni de închisoare cu executare. De închisoare n-a scăpat nici fratele lui Giovani, Victor Becali, care va avea de executat 4 ani şi 8 luni de puşcărie. Jean Pădureanu a primit şi el 3 ani şi 4 luni cu executare. Gică Popescu a primit o grea lovitură: 3 ani şi o lună cu executare.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
mcdonalds jpg
image png
image png
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
Smochine FOTO Shutterstock jpg
vacanta la all inclusive jpg
image
image