Defecțiune. Cardul de sănătate nu funcționează

Ultima actualizare:

    Sistemul informatic pentru cardul de sănătate este defect
Sistemul informatic pentru cardul de sănătate este defect

Medicii de familie nu pot accesa sistemul informatic pentru cadrul de sănătate. S-a defectat, iar reprezentanții Casei Naționale de Asigurări de Sănătate (CNAS) au anunțat că au identificat o problemă tehnică.

Cardul naţional de sănătate continuă să le dea bătăi de cap medicilor şi pacienţilor, informează antena3.ro. Reprezentanţii CNAS au anunţat că au identificat o problemă în funcţionarea cardului de sănătate şi că cel mai probabil în cursul zilei de luni, 15 februarie, vor remedia situaţia. Până atunci însă serviciile medicale vor lucra în modul off-line, adică exact cum lucrau înainte de implementarea proiectului.

În 72 de ore de la remedierea problemei, medicii vor fi nevoiţi să încarce în platforma sistemului serviciile pe care le-au oferit în timpul în care nu a funcţionat cardul de sănătate.

Nu este pentru prima dată când medicii de familie s-au plâns de sistemul informatic. Aceştia au făcut şi un memoriu către Avocatul poporului în care au cerut ajutor pentru rezolvarea situaţiei.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
donald trump jeffrey epstein captura video jpg
explozie milano jpg
colind jpg
GUVERNUL ROMANIEI FOTO FB jpg
Papa Francisc (© Benhur Arcayan / Malacañang Photo Bureau / Wikimedia Commons)
candidati examen pista jpg
mos craciun/ FOTO:X
colindatori jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net