Deputaţii folosesc 3.600 de kilometri de hârtie igienică în 6 luni

Ultima actualizare:

    Aleşii spun că toată hârtia se consumă
Aleşii spun că toată hârtia se consumă

Deputaţii şi-au cumpărat peste 100.000 de role de hârtie igienică pentru care au scos din bugetul de stat aproape 25.000 de euro.

Potrivit Antena3, deputaţii au cumpărat hârtie igienică şi prosoape de hârtie în valoare de aproape 25.000 de euro şi ar trebui să ajungă şase luni. Asta înseamnă, în total, peste 120.000 de role, aproximativ 3.600 de kilometri.

Deputaţii şi-au cumpărat 73 000 de role de hârtie igienică de tip 1, 2300 de role de tip 2 şi 63 000 de role tip prosop, toate de culoare extra alb, potrivit site-ului de achiziţii publice.

În Camera Deputaţilor sunt 498 de toalete care trebuie aprovizionate cu hârtie igienică non-stop. Deşi pare multă, aleşii spun că toată hârtia se consumă.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Regele Charles  foto   profimedia 1067438262 jpg
image jpeg
sasikan ulevik 8jQC5RHWuSE unsplash jpg
Canicula - caldura - soare - meteo - vremea FOTO shutterstock
Muntii Fagaras foto Unsplash jpg
image png
garda regala britanica shutterstock 83250058 jpg
cimitir jpg
image
image