Dorina Lazăr, repusă în funcția de manager la Teatrul Odeon, după ce a fost concediată în 2017

Ultima actualizare:

    Dorina Lazăr a fost concediată abuziv în 2017 de la conducerea Teatrului OdeonFoto: wikipedia
Dorina Lazăr a fost concediată abuziv în 2017 de la conducerea Teatrului OdeonFoto: wikipedia

Nicuşor Dan a anunţat că a semnat dispoziţia de reintegrare a actriţei Dorina Lazăr pe postul de manager al Teatrului Odeon. Primarul general al Capitalei a adăugat că aceasta a fost demisă abuziv din funcţie, în 2017, iar anul trecut a câştigat procesul cu Primăria Municipiului București.

„Am semnat ieri dispoziţia privind reintegrarea doamnei Dorina Lazăr pe postul de manager al Teatrului Odeon, aflat în subordinea Primăriei Capitalei. Dorina Lazăr a fost demisă abuziv din această funcţie în 2017, iar anul trecut a câştigat procesul cu primăria pe această speţă. În ciuda deciziei definitive a instanţei, fosta conducere a PMB n-a făcut nimic pentru a pune în aplicare hotărârea judecătorească, lucrurile trenând excesiv. Am vorbit astăzi la telefon cu Dorina Lazăr şi m-am bucurat să-i pot da vestea bună pe care o aştepta de atâta vreme: începând de azi, este din nou managerul Teatrului Odeon. Îi doresc mult succes!”, a scris Nicuşor Dan pe Facebook.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
natalia kollegova element 2716896 jpg
Alianţa Dreapta Unită Foto Inquam Photos-George Calin
Dunărea, graniță naturală între România și Serbia FOTO Shutterstock
Baile Felix  Foto Turism Felix jpg
casa noua jpg
gsquare thirst 1474240 jpg
somn vara canicula istock jpg
paulbr75 car engine 1738366 jpg
image
image