Două femei din Pitești, amenințate cu pistolul și tâlhărite

Ultima actualizare:

    (Foto: Arhivă)
(Foto: Arhivă)

Doi tineri din Argeş sunt acuzaţi că au ameninţat cu pistolul două femei şi le-au cerut telefoanele şi bijuteriile.

Incidentul a avut loc în Piteşti. Cele două tinere aşteptau câţiva prieteni pentru a sărbători admiterea la facultate. Doi indivizi s-au apropiat de ele și le-au amenințat.

"Tinerii le-au amenintat pe cele două, le-au bruscat. Uneia au reuşit să-i smulgă telefonul şi lănţicul, celeilalte, care s-a opus și s-a luptat cu ei, n-au reuşit să-i ia telefonul", a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Argeş, Dan Dinu.

Suspecţii au fost reţinuţi, însă niciunul nu şi-a recunoscut fapta.

Tinerii, de 19 şi 22 de ani, riscă până la 22 de ani de închisoare.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Zona Moeciu Foto Lucian Ignat jpg
cai maltratati la un targ din satu mare foto kola kariola png
Canicula caldura vara FOTO Shutterstock jpg
porumb istock jpg
bucuresti piata unirii foto pixabay jpg
piscina istock jpg
P 20 Sfintii Petru si Pavel WC jpg
WhatsApp Image 2026 06 28 at 13 39 33 jpeg
image
image