Elevii, împărţiţi pe categorii, în funcţie de note

Ultima actualizare:

Ministerul Educaţiei vrea să împartă elevii pe categorii, în funcţie de notele acestora, pentru a împiedica profesorii să dea note nemeritate.

Sistemul ar putea fi introdus din acest an. Preşedintele Federaţiei Asociaţiilor de Părinţi, Mihaela Gună, nu este de acord cu această intenţie, pentru că spune ea, "copiii trebuie să aibă aceleaşi şanse, altfel putem să o considerăm discriminare".

Citeşte şi:

Bursierii Fundaţiei Dinu Patriciu ridică media promovabilităţii la BAC

56% din elevi au picat BAC-ul! În 20 de licee, nici un promovat



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
legume shutterstock1 jpeg
pat dormitor depositphotos1 jpeg
Inainte de casatorie jpg
crini jpg
Beach Please 2 jpeg
Elena Ceausescu FOTO Profimedia
Gravida Pixabay jpg
Munții Ciucaș  Foto Lucian Ignat (4) jpg
image
image