Explozie într-un bloc din Bihor! 30 de persoane au fost evacuate

Ultima actualizare:

    Managerul Spitalului de Boli Infecţioase Timişoara, medicul Cristian Oancea, a solicitat ca un echipaj al pompierilor sa stea în permanenţă în curtea spitaluluiSursă foto: Arhivă personală
Managerul Spitalului de Boli Infecţioase Timişoara, medicul Cristian Oancea, a solicitat ca un echipaj al pompierilor sa stea în permanenţă în curtea spitaluluiSursă foto: Arhivă personală

Pompierii din Bihor au intervenit, vineri, la o explozie neurmată de incendiu, produsă într-un bloc de garsoniere din localtatea Ştei. În urma deflagaţiei, o persoană a suferit arsuri, iar alte două au avut nevoie de îngrijirile medicilor. Peste 30 de persoane au fost evacuate. Specialiştii în construcţii au evaluat situaţia şi au constatat că 14 locuinţe au fost afectate.

ISU Buhor a anunţat, vineri seară, că echipajele au intervenit după producerea unei explozii, neurmate de incendiu, la o garsonieră de la etajul patru, într-un bloc din localitatea Ştei.

”În urma exploziei unei butelii, un bărbat de 54 de ani a suferit răni la membre şi căile superioare”, a transmis ISU Bihor.

Instituţia a precizat că alte două persoane au avut nevoie de îngrijirile medicilor, iar peste 30 de persoane au fost evacuate.

Inspectoratul de Stat în Construcţii a evaluat situaţia de la faţa locului şi a constatat că 14 garsoniere au fost afectate, 10 la etajul cu explozia şi patru la etajul trei.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
DJI 20260306121510 0222 D jpg
politie bulgaria shutter1 jpeg
canicula  marea britanie jpg
electricitate  jpg
masini vanzare automobile noi parcare foto shutterstock
40799 city 815655 jpg
concediere istock jpg
Halkidiki Grecia FOTO Shutterstock jpg
image
image