Fântâna care îţi dă sifon din puţul de apă plată

Ultima actualizare:

 În parteneriat cu Primăria, firma italianului a montat o instalaţie de filtrare a apei, pe una din fântânile forate într-un cartier din oraş. Moderna instalaţie filtrează apa din reţeaua forată, o curăţă şi o împarte în trei categorii: apă plată, plată răcită şi apă carbogazoasă.

"Ne-am gândit că şi apa de la foraj poate fi filtrată mai bine. Costul de producţie a instalaţiei se ridică la 6.500 de euro", a declarat Luca Marchegiano. În prima lună, apa de la fântâna cu "butoane" se poate bea gratis.

Apoi, se va decide preţul care fi perceput. Aparatul este făcut în aşa fel încât să primească bancnote de un leu şi monede de 50 de bani. Apa trece prin două filtre puternice prin care se elimină 99,99 la sută din microorganisme, metale grele, nisip şi produşi chimici.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
image png
1 numerologie jpg jpeg
Boli cardiace - inimă FOTO shutterstock
Mirosuri neplacute Asa poti avea o casa parfumata si primitoare  Sursa foto shutterstock 1892880535 jpg
radha bivol apa record jpg
intarzieri trenuri 696x522 jpg
Luxemburg, foto Shutterstock jpg
Ciprian Ciucu FOTO Profimedia
image
actualitate.net
image
actualitate.net