Galați. O tânără cu COVID-19 a murit a doua zi după ce a născut o fetiță perfect sănătoasă

Ultima actualizare:

    Mirela Paiu a murit după naştere  FOTO: Facebook / Mirela Paiu
Mirela Paiu a murit după naştere FOTO: Facebook / Mirela Paiu

Tragedie într-o familie din Galați. O tânără mamă a murit duminică seara, la Maternitatea COVID "Buna Vestire", după ce a născut prin cezariană.

Mirela Paiu, o tânără femeie din municipiul Adjud, judeţul Vrancea, a murit duminică seara la Maternitatea COVID "Buna Vestire" din Galaţi, acolo unde a fost internată după ce a fost depistată cu coronavirus. Potrivit Adevarul.ro, tânăra, în vârstă de 28 de ani, a născut cu doar o zi în urmă o fetiţă sănătoasă, dar starea ei de sănătate s-a agravat.

”O femeie de 28 de ani din Adjud, judeţul Vrancea, COVID pozitivă, adusă gravidă prin transfer la Maternitatea COVID din Galaţi, a murit în urma insuficienţei respiratorii cauzate de COVID. Cu o zi înainte de a muri, prin cezariană, a născut o fetiţă sănătoasă”, au transmis reprezentanţii unităţii medicale din Galaţi. Femeia era căsătorită şi mai avea un copil de 5 ani.

Citește pe www.adevarul.ro ce vor să facă rudele și prietenii tinerei



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
aligator istock jpg
Femeie care s-a trezit din somn - dimineata - pat FOTO Shutterstock
mcdonalds jpg
image png
image png
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
image
image