Gorj / A născut un copil la doar 17 ani ani şi l-a îngropat în curtea casei

Ultima actualizare:

    Tânăra de 17 ani este acuzată de pruncucidere. (Arhiva Click!)
Tânăra de 17 ani este acuzată de pruncucidere. (Arhiva Click!)

O adolescentă de 17 ani, din oraşul Târgu Cărbuneşti, este cercetată pentru pruncucidere, după ce a recunoscut că a născut un coppil pe care l-a îngropat în curtea casei.

Fata s-a prezentat duminică dimineață la Unitatea de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Județean «Tudor Vladimirescu» din oraşul Târgu-Jiu, împreună cu mama ei, unde a povestit întâmplarea.

„Minora a acuzat probleme de natură ginecologică, şi a afirmat că în data de 18.10.2012, în jurul orelor 20:00, a născut prematur un făt mort, ca urmare unui avort spontan, pe care ulterior l-a îngropat în curtea gospodăriei. La faţa locului s-a deplasat echipa operativă constituită la nivelul I.P.J. Gorj, sub directa coordonarea a unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă tribunalul Gorj. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de pruncucidere, fiind efectuate cercetări pentru stabilirea împrejurărilor în care a survenit avortul şi a cauzelor producerii decesului fătului", a declarat George Neagoe, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al Județului Gorj.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Zona Moeciu Foto Lucian Ignat jpg
cai maltratati la un targ din satu mare foto kola kariola png
Canicula caldura vara FOTO Shutterstock jpg
porumb istock jpg
bucuresti piata unirii foto pixabay jpg
piscina istock jpg
P 20 Sfintii Petru si Pavel WC jpg
WhatsApp Image 2026 06 28 at 13 39 33 jpeg
image
image