Incendiu într-un tren în care se aflau 40 de călători. Nicio persoană nu a fost rănită

Ultima actualizare:

    Foto News.ro
Foto News.ro

Un incendiu a izbucnit, duminică după-amiază, la un tren aflat într-o gară din judeţul Olt, în care se aflau aproximativ 40 de călători care au coborât pe peron când au văzut ce se întâmplă. Nicio persoană nu a fost rănită în urma acestui incident.

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Olt, pompierii au fost anunţaţi, duminică după-amiză, despre producerea unui incendiu la un tren staţionat în Gara Vlăduleni.

În tren se aflau aproximativ 40 de călători care au coborât în siguranţă. Nu s-au înregistrat victime.

La faţa locului s-au deplasat două autospeciale de stingere de la Garda Osica de Sus şi Detaşamentul Caracal şi un echipaj SMURD. Incendiul a fost localizat de pompieri, manifestându-se la materiale combustibile de la compartimentul motor.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
Smochine FOTO Shutterstock jpg
vacanta la all inclusive jpg
SAn MArino jpg
aer conditionat masina jpeg
image
image