Incendiu la Spitalul Municipal din Timișoara. 22 de pompieri au intervenit

Alertă la Spitalul Municipal din Timişoara, vineri după-amiază. Pompierii au fost chemaţi să stingă un incendiu de mici proporții.

Pompierii au lichidat rapid focul Sursă foto: Tion.ro
Pompierii au lichidat rapid focul Sursă foto: Tion.ro

Pompierii de la ISU Timiş au fost alertaţi să intervină în urma prezenţei unui miros de fum pe holul Spitalulului Municipal din Timişoara.

La fața locului s-au deplasat cinci autospeciale de stingere, două autospeciale de intervenţie la înălţime şi 22 de pompieri. Din fericire, a fost vorba doar de un foc izbucnit într-o toaletă aflată la demisolul spitalului. Un coș de gunoi care a ars a declanșat incendiul.

Sursă foto: Arhivă Click!
Sursă foto: Arhivă Click!

În urma recunoaşterii efectuate la faţa locului, s-a simţit prezenţa unui miros uşor de plastic ars pe hol, fiind găsit un focar mic la un coş de gunoi dintr-un grup sanitar. Incendiul a fost lichidat în cel mai scurt timp”, au transmis cei de la ISU Timiş. 

La ora transmiterii știrii nu mai există niciun pericol, iar pompierii efectuează cercetări în întreaga clădire pentru a se asigura că nu există şi alte focare. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
thedigitalartist ai generated 8723233 jpg
image png
ministrul sanatatii alexandru rogobete FOTO Facebook png
Informatii zbor - zbor anulat FOTO Shutterstock
corneliu riegler mara banica colaj facebook jpg
coliva pomenire morti pomana mosii de iarna de vara foto shutterstock 1755598406 jpg
image png
image
image