Jean Pădureanu scapă de închisoare! De ce va fi eliberat fostul preşedinte Gloria Bistriţa

Ultima actualizare:

    Audiat în cazul  Pădureanu - Sandu
Audiat în cazul Pădureanu - Sandu

Jean Pădureanu (78 de ani), condamnat la 3 ani şi 4 luni de închisoare în Dosarul Transferurilor, are şanse mari de a fi eliberat, pe 20 mai, din motive medicale, conform romaniatv.net.

Jean Pădureanu, care este grav bolnav (suferă de Alzheimer), are termen de judecată în instanță, pe 20 mai, la cererea prin care solicită întreruperea executări pedepsei din motive medicale. Avocatul său, Ion Cazacu, a obținut toate avizele medicale, actele urmând să fie depuse la dosarul care se va afla pe masa instanței.

Tot pe 20 mai, Jean Pădureanu, încarcerat la Spitalul Penitenciarului Jilava, ar putea avea parte de încă o veste bună. În ziua respectivă se va ține la LPF o ședință a Adunării Generală, ocazie cu care Ioan Horoba, conducător la Gaz Metan Mediaș, va propune ca organismul care guvernează Liga I să-i acorde o sumă de bani fostului preşedinte al Gloriei Bistriţa.

Jean Pădureanu are de achitat 144.648 de euro, ca prejudiciu la transferurile lui Ionel Ganea și Lucian Sănmărtean. La această sumă, indicată ca fiind cea cu care statul a fost înșelat, Pădureanu mai are de achitat 65.000 de lei drept cheltuieli de judecată.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
kiwi616 firefly 2713649 jpg
colaj casa (38) jpg
adelinazw breakfast 7107438 jpg
masina politie jpeg
operatie jpg FOTO Pixabay
autospeciala politie jpg
greva ANAF jpg
revolut jpg
image
image