Klaus Iohannis a participat la slujba de Crăciun. Mesajul transmis

Ultima actualizare:

    Klaus şi Carmen Iohannis au participat la slujba de Crăciun de la Sibiuforo: News.ro
Klaus şi Carmen Iohannis au participat la slujba de Crăciun de la Sibiuforo: News.ro

Preşedintele Klaus Iohannis a participat la slujba specială de Crăciun, la Catedrala Evanghelică din Sibiu, însoţit de soţia sa, Carmen Iohannis. Liderul ţării le-a urat tuturor românilor care sărbătoresc astăzi naşterea Domnului, Crăciun fericit!

”Sărbători fericite! Vă doresc tuturor Crăciun fericit, cu linişte şi pace”, a spus şeful statului, înainte de a intra în biserică.

La rândul ei, Carmen Iohannis a spus ”Crăciun fericit”, jurnaliştilor care i-au aşteptat.

La ieșirea de la slujba de Crăciun, Klaus Iohannis a salutat românii care îl așteptaru în fața bisericii și le-au urat din nou sărbători fericite.

Şeful statului a anunţat anterior că-şi va petrece atât Crăciunul, cât şi Revelionul la Sibiu, între cele două momente fiind la Bucureşti.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Michael Jackson 01 foto GettyImages 88688373 jpg
Drapel Romania MAPN FOTO MAPN jpg
vama bulgaria profimedia jpg
667603927 1490937755734158 7052397436228229917 n jpg
image png
image png
Pensionari făcând calcule FOTO: Shutterstock
canicula bucuresti jpg
image
image