Magistraţii au decis: Sorin Apostu va fi judecat în arest

Magistraţii au decis: Sorin Apostu va fi judecat în arest

Ultima actualizare:

    Primarul Clujului  a fost arestat pe 10  noiembrie 2011
Primarul Clujului a fost arestat pe 10 noiembrie 2011

Edilul suspendat al Clujului, Sorin Apostu, dar şi omul de afaceri Călin Stoia, judecaţi pentru corupţie, rămân în arest.

Magistraţii Curţii de Apel Cluj au constatat ieri legalitatea şi temeinicia măsurii arestării preventive în cazul celor doi.

Apărătorul lui Sorin Apostu, avocatul Gheorghiţă Mateuţ a declarat, la ieşirea din sala de judecată, că se va formula recurs, care se va judeca la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie.

Primarul Clujului a fost arestat la 10 noiembrie 2011, fiind acuzat că a cerut sume mari de bani pentru facilitarea obţinerii unor acte emise de Primărie.

El a fost denunţat de reprezentanţii mai multor societăţi comerciale care susţin că au plătit bani grei pentru aşa-zisele servicii de consultanţă oferite de către soţia edilului, Monica Apostu, în schimbul unor avize şi autorizaţii de la Primăria Cluj-Napoca.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Alexandra Căpitanescu pe scena Eurovision FOTO Profimedia
PALAZZO DELLO SPETTACOLO INSTAGRAM jpg
o influencerita romanca a furat o bratara de 36 000 de euro din magazinul louis vuitton din cannes 419060 png
Furtuni și apă rece pe litoralul românesc/sursă foto: social media
leul s a depreciat si marti in fata monedei europene pentru a cincea zi consecutiv size9 jpeg
Furtuni devastatoare în Bulgaria/sursă foto: social media
Google, foto Shutterstock jpg
image png
image
image