"Meniu" special! Un deţinut a înghiţit o unghieră, o coadă de lingură şi câteva şuruburi

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Masă bogată în fier pentru un deţinut de la Penitenciarul Focşani! Crăciunul le-a adus o bucurie celor aflaţi după gratii: ei au primit un meniu festiv, din care nu a lipsit carnea de porc. Un deţinut-problemă a ţinut să-şi îmbunătăţească însă meniul cu un “supliment” şi a înghiţit o unghieră, o coadă de lingură şi mai multe şuruburi.

După “masa” copioasă, deţinutului i s-a făcut rău şi a fost dus la spital. Medicii care l-au examinat au văzut pe ecranul ecografului toate obiectele metalice ingurgitate. “Starea de sanătate a deţinutului e stabilă. Astăzi a fost transferat într-un spital din sistemul administraţiei penitenciare. Deţinutul recurge la această formă de autoagresiune pe fondul unor nemulţumiri personale”, spune subcomisarul Geta Gură, de la Penitenciarul Focşani. Deţinutul va fi monitorizat în perioada şederii în spital. După ce va elimina pe cale naturală obiectele înghiţite, el va reveni în Penitenciarul Focşani ca să-şi ispăşească pedeapsa, probabil cu un supliment de zile, având în vedere că este recidivist.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
suhyeon choi tTfDMaRq FE unsplash jpg
Regele Charles  foto   profimedia 1067438262 jpg
image jpeg
sasikan ulevik 8jQC5RHWuSE unsplash jpg
Canicula - caldura - soare - meteo - vremea FOTO shutterstock
Muntii Fagaras foto Unsplash jpg
image png
garda regala britanica shutterstock 83250058 jpg
image
image