Mesajul Vioricăi Dăncilă, cu ocazia Sărbătorilor Pascale

Ultima actualizare:

    Viorica Dăncilă a transmis românilor un mesaj de Paște
Viorica Dăncilă a transmis românilor un mesaj de Paște

Prim-minsitrul României a transmis un mesaj românilor cu ocazia sfintelor Sărbători Pascale . Ea le-a urat românilor să aibă parte de liniște, speranță și să se bucure de momentele petrecute alături de familie.

”Liniștea, speranța, înțelegerea și solidaritatea pe care ni le inspiră de fiecare dată Sfintele Paști să ne călăuzească în tot ceea ce facem.

Lumina Sărbătorilor Pascale și spiritul învățăturilor creștine ne îndeamnă să fim mai buni, să ne prețuim și iubim aproapele, să dăm întâietate lucrurilor care ne unesc. Putem face din fiecare zi un nou început pentru aceasta.   Tuturor românilor care sărbătoresc astăzi Învierea, le urez să se bucure de momentele petrecute în familie sau cu prietenii și de frumoasele tradiții românești.

Hristos a înviat!”, au fost cuvintele acesteia. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
microbuz austria facebook webp
papagal societatea ornitologica romana jpeg
image
image