Microbuz plin cu oameni care stau înghesuiți și fără mască, în județul Buzău!

Ultima actualizare:

    Cei mai mulți dintre călători nici măcar nu poartă mascăFoto: Digi24
Cei mai mulți dintre călători nici măcar nu poartă mascăFoto: Digi24

Reguli sanitare încălcate în județul Buzăul, în zilele în care România a depășit deja peste 10.000 de cazuri noi în 24 de ore. Un călător dintr-un microbuz din Râmnicu Sărat, județul Buzău, a surprins scene revoltătoare.

Șoferul unui microbuz acceptă să-l umple până la refuz, ba chiar unii oameni stau înghesuiţi în picioare. Mai mult, mulţi dintre ei nici măcar nu purtau mască de protecţie, potrivit Digi24. Imaginile au ajuns şi la Inspectoratul de Poliţie din Buzău, care a început să facă verificări în acest caz.

"În urma unei sesizări cu privire la nerespectarea normelor de protecție sanitară într-un microbuz ce ar efectua curse regulate de transport persoane în județul Buzău, polițiștii au demarat verificări pentru a stabili cu exactitate ce microbuz apare în imagini, pentru identificarea și dispunerea măsurilor legale în cazul celor care au încălcat legea", a anunțat Poliția Buzău.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
40799 city 815655 jpg
concediere istock jpg
Halkidiki Grecia FOTO Shutterstock jpg
palatul postas franta jpg
evaluare nationala, foto shutterstock jpg
natalia kollegova element 2716896 jpg
Alianţa Dreapta Unită Foto Inquam Photos-George Calin
Dunărea, graniță naturală între România și Serbia FOTO Shutterstock
image
image