Mii de biciclişti pe malurile Begăi

Ultima actualizare:

    Bănăţenii s-au relaxat, profitând de vremea de primăvarăFoto: "Adevărul"
Bănăţenii s-au relaxat, profitând de vremea de primăvarăFoto: "Adevărul"

Turul Franţei? Nicidecum! Vremea bună a scos din case aproape 4.000 de timişoreni, care au ieşit la plimbare cu bicicletele la Pedalarea de Primăvară 2016.

Bănăţenii s-au inspirat din plăcerile parizienilor, care obişnuiesc să-şi dea întâlnire pe malul Senei, după o plimbare cu bicicleta. Prin urmare timişorenii au încălecat ieri pe-o şa şi au dat o tură pe pistele de biciclete realizate de-a lungul canalului Bega, apoi s-au oprit pentru un picnic în stil parizian. Oamenii s-au bucurat de soare, au glumit şi au legat prietenii, hotărând să facă mai des mişcare în aer liber.

Vezi mai multe fotografii pe adevarul.ro!



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
fereastra gett creta jpeg
salcie plangatoare istock jpg
meniu restaurant jpg
Caniculă  Foto Freepik (1) jpg
Design fără titlu (9) png
nemesia istock jpg
index webp
image
image