Mircea Dinescu, rănit într-un accident rutier: «Maşina e făcută zob! Am o tăietură la picior»

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Poetul Mircea Dinescu a fost implicat în urmă cu puţin timp într-un accident rutier, la graniţa dintre judeţele Olt şi Dolj, pe DN 6, pe raza localităţii Radomir.

simeon stalpnicul png

Din primele informaţii se pare că poetul a intrat într-un copac de pe marginea drumului în timp ce încerca să tragă pe dreapta din cauza unei pene de cauciuc. Dinescu a fost internat la Spitalul municipal din Caracal pentru investigaţii medicale, anunţă Adevărul.

 "Maşina e făcută zob. Am o tăietură la picior care mi-a fost cusută.  În ziua când lansam "Caţavencii". Cred ca duşmanii mei trebuie să mai aştepte. Drumul era bun, aveam o problemă la maşină, mi se aprinseseră două beculeţe şi mă gândeam că ajung la Bucureşti şi o repar. 

Aveam 120 şi brusc maşina a cotit-o la stânga, am rupt un copac şi a ieşit de pe şosea. Motorul e făcut chisăliţă, roţile sunt rupte, dar eu sunt bine", a declarat poetul.

simeon stalpnicul png

Click! spune

Mircea Dinescu conducea o maşină de teren BMW X3. Un asemenea autoturism a costat în jur de 40.000 de euro, iar  la mâna a doua ajunge la  20.000 de euro, are un motor Diesel de 3.000 cmc şi o putere maximă de 218 CP.

Maşina atinge o viteză maximă de 210 km/h şi are un consum mediu de 7,5 litri la 100 km.

Citeşte şi:

De azi daţi credit «Caţavencilor»! VIDEO

Interviu cu Mircea Dinescu: «Acum, la 60 de ani, m-am apucat de cântat şi de scris versuri de amor»



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
fructe freepik1 jpeg
Dronă Constanța FOTO Facebook
varza gratis jpg
6e1320f4 58e6 4a97 801b 91a59766ae52 jpg
Coiful de aur de la Coțofenești furat din Muzeul Drents din Olanda Foto Drents Museum
641423328 17935460523174840 6725275364538285152 n jpg
bani cuplu shutterstock 753311653 jpeg
provocare motocicleta jpg
image
image