O cursă Tarom Bucureşti-Iaşi a revenit în Capitală, după ce nu a putut ateriza din cauza vremii

Ultima actualizare:

    Avionul nu a putut ateriza din cauza vremii
Avionul nu a putut ateriza din cauza vremii

O cursă Tarom Bucureşti-Iaşi nu a putut ateriza, vineri dimineaţă, pe aeroportul ieşean, din cauza ceţii, iar după ce a survolat Iaşiul timp de aproximativ 30 de minute, avionul s-a întors pe Aeroportul "Henri Coandă".

"Erau condiţii bune, dar în două minute s-a lăsat o ceaţă densă şi nu s-a mai putut ateriza. Totul s-a petrecut rapid, nu erau condiţii pentru aterizare. Avionul a rămas în aer timp de o jumătate de oră, în speranţa că se va ridica ceaţa, dar în cele din urmă, din cauza condiţiilor meteorologice, avionul s-a întors pe Otopeni”, a declarat Marius Bodea, directorul Aeroportului Iaşi, pentru Mediafax.

Tot vineri, a fost anulat zborul Iaşi-Bucureşti, care urma să decoleze de pe aeroportul ieşean la ora 6.00.

"Avionul nu a mai venit aseară de la Bucureşti la 22.30, tot din cauza ceţii. În aceste condiţii, cursa retur, ce urma să decoleze dimineaţă a fost anulată”, a mai spus directorul aeroportului ieşean.

Marius Bodea a afirmat, de asemenea, că o cursă spre Roma, programat să plece de la Iaşi la ora 15.00 va decola cu o întârziere de două ore şi jumătate, din cauza unei greve a lucrătorilor de la compania Alitalia.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
freestocks photos city 2939801 jpg
Praia da Berlenga Grande portugal jpg
image png
echipaj artemis II profimedia jpg
elon musk gettyimages jpg
traian basescu captura tvr info jpg
image png
logan jpg
image
image