Operaţiuni de dezinsecţie şi deratizare în Capitală. Vor dura șapte zile

Ultima actualizare:

    FOTO: digi24.ro
FOTO: digi24.ro

Dezinsecţia şi deratizarea în Bucureşti au intrat în linie dreaptă. De luni seară ase aplică tratamente împotriva ţânţarilor şi căpuşelor în toată Capitala, a anunţat primarul general Nicuşor Dan.

Acesta a precizat că dezinsecţia va fi făcută seară de seară, timp de şapte zile, scrie digi24.ro.„Tratamentele împotriva ţânţarilor şi căpuşelor au loc în tot Bucureştiul, începând de la periferie spre centru. Aceste tratamente se fac în fiecare seară, începând cu ora 21.00, şi vor dura şapte zile, urmând să se lucreze simultan cu 12 echipe. În parcuri se va intra în zilele de joi şi vineri, astfel încât acestea să fie pregătite pentru plimbările bucureştenilor la sfârşit de săptămână”, a explicat edilul.

Pentru deratizare, fiecare asociaţie de proprietari va fi anunţată despre începerea tratamentului, ca să nu fie afectate animalele de companie care sunt plimbate în jurul blocurilor. Aceste activităţi vor fi repetate de mai multe ori pe timpul verii şi al toamnei. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
usa dormitor istock jpg
casa Pompiliu 1 jpeg
curatare draperii curatare perdele jpg
Cele mai bune cereale pentru micul dejun  Sursa foto shutterstock 429528310 jpg
roman spania jpg
BeFunky collage   2026 03 21T145606 031 jpg
zodii care dau lovitura la bani, foto Shutterstock jpg
masina de spalat rufe, foto shutterstock jpg
image
image