Accident bizar! Un bărbat, în stare gravă la spital după ce şi-a înghiţit proteza dentară

Ultima actualizare:

Băcăuanul şi-a înghiţit proteza din greşeală în urmă cu o săptămână, ajungând la unitatea medicală din cauza agravării stării de sănătate şi a faptului că nu a eliminat placa dentară, potrivit Spitalului Judeţean de Urgenţă Bacău, informează Mediafax.

În momentul în care a ajuns la spital, medicii l-au diagnosticat cu hemoragie digestivă, proteza fiind observată la ecografie undeva în zona colonului, după ce a traversat întregul aparat digestiv.

Medicii băcăuani nu exclud ca bărbatul de 59 de ani să fie supus unei intervenţii chirurgicale pentru a-i fi extrasă proteza dentară.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
evaluare nationala, foto shutterstock jpg
natalia kollegova element 2716896 jpg
Alianţa Dreapta Unită Foto Inquam Photos-George Calin
Dunărea, graniță naturală între România și Serbia FOTO Shutterstock
Baile Felix  Foto Turism Felix jpg
casa noua jpg
gsquare thirst 1474240 jpg
somn vara canicula istock jpg
image
image