Casiera unui liceu a golit fondul şcolii!

Ultima actualizare:

    Începând cu 2010, femeia a luat diferite sume de bani din casierie
Începând cu 2010, femeia a luat diferite sume de bani din casierie

Nu s-a putut abţine! O femeie din Târgovişte, casieră a Grupului Şcolar "Voievodul Mircea" din Târgovişte, şi-a făcut de cap, în ultimii trei ani, cu banii şcolii. Suma pe care a luat-o depăşeşte 160.000 de lei.

Femeia, de 46 de ani, a fost reţinută pentru 24 de ore, pentru comiterea infracţiunilor de delapidare şi fals intelectual în contabilitate.

Casiera este suspectată că, în perioada ianuarie 2010-aprilie 2013, şi-ar fi însuşit, în mod repetat, sume de bani, fără a le înregistra în contabilitate, transmite Poliția Română.

Banii proveneau din servicii de masă, cazare, chirii şi taxe pentru susţinerea examenelor de bacalaureat.

Prejudiciul creat este de aproximativ la 163.697 de lei.

Femeia va fi prezentată astăzi instanţei de judecată cu propunere de arestare preventivă.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
amenda istock jpg
litoral romania   foto ovidu oprea jpeg
image png
semnatura jpg
Design fără titlu (7) png
rosii freepik1 jpeg
Pacientă în spital tratată pentru cancer - perfuzie  FOTO Shutterstock
Muste insecticide larvicide capcane scaled jpg
image
image