Familia Aureliei Ion va da statul în judecată

Ultima actualizare:

    Aura a murit  la doar 23 de ani
Aura a murit la doar 23 de ani

La aproape două săptămâni de la accidentul aviatic în urma căruia şi-au pierdut viaţa pilotul Adrian Iovan şi studenta Aurelia Ion, familia acesteia din urmă încă aşteaptă rezultatul anchetei, în care să se stabilească exact cine sunt vinovaţii.

Dacă ei nu vor fi găsiţi, familia promite că va da statul în judecată.

„Nu vrem demisii, ci condamnări, identificarea instituţiilor vinovate. Ne rezervăm dreptul la o intervenţie civilă şi îl vom folosi în cazul în care vom considera că rezultatul anchetei nu este satisfăcător", a declarat Mariana Ciucă, sora Aurei Ion, pentru Gândul Live.

Studenta Aurelia Ion şi pilotul Adrian Iovan şi-au pierdut viaţa la 20 ianuarie după ce avionul de mici dimensiuni în care erau a aterizat forţat în Munţii Apuseni, iar salvatorii au ajuns la ei după mai bine de 5 ore.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Masina de spalat rufe jpg
ZjQ2OWM5YjgzNDMxOTdlNDRiMWIzM2ZhNzg0YTcxMWQ= thumb jpg
pastor oi depositphotos1 jpeg
mana la nas_shutterstock 701419183 jpg
politia mascati perchezitii jpeg
locuinte1 jpeg
salariu pixabay png
Living Room FOTO Pixabay (2) jpg
image
image