Ferea’, vin poliţiştii locali pe Segway!

Ultima actualizare:

    Au fost achiziţionate 10 astfel de vehicule pe care s-a cheltuit 85.000 de euro
Au fost achiziţionate 10 astfel de vehicule pe care s-a cheltuit 85.000 de euro

Poliţiştii locali din Bucureşti îi vor face invidioşi pe băieţii de bani gata de pe Dorobanţi: vor circula cu vehicule de fiţe.

Infractorii din Centrul Istoric al Capitalei vor fi alergaţi, din martie, pe străduţele întortocheate cu biciclete electrice cu autoechilibru, cunoscute şi sub numele de Segway. Au fost achiziţionate 10 astfel de vehicule pe care s-a cheltuit 85.000 de euro.

Pentru necesităţile instituţiei, „armata" lui Oprescu şi-a mai cumpărat o maşină de teren Nissan Navarra şi două motociclete BMW ultimul răcnet, pentru care s-au cheltuit aproximativ 136.000 de euro.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image jpeg
sasikan ulevik 8jQC5RHWuSE unsplash jpg
Canicula - caldura - soare - meteo - vremea FOTO shutterstock
Muntii Fagaras foto Unsplash jpg
image png
garda regala britanica shutterstock 83250058 jpg
cimitir jpg
Wiz Khalifa jfif
image
image