Campania de deratizare la blocuri începe azi

Ultima actualizare:

    Programul va dura până în luna noiembrie, la asociaţiile de proprietari/ locatari, firme, instituţii, pieţe, regii şi case individuale, a anunţat PMB
Programul va dura până în luna noiembrie, la asociaţiile de proprietari/ locatari, firme, instituţii, pieţe, regii şi case individuale, a anunţat PMB

Primăria Capitalei începe azi campania anuală de igienizare, de combatere a şobolanilor şi a ţânţarilor. Programul va dura până în luna noiembrie, la asociaţiile de proprietari/ locatari, firme, instituţii, pieţe, regii şi case individuale, a anunţat PMB.

Pentru stârpirea tânţarilor se va acţiona la subsolurile clădirilor şi în casa scării, iar când se încălzeşte afară, la peste 18 grade, în spaţiile verzi, cimitire, grădini publice, parcuri, maluri de lac. Produsele folosite sunt din Belgia, Franţa, Japonia, Elveţia, SUA şi sunt avizate de Ministerul Sănătăţii.

Costurile sunt suportate din bugetul Consiliului General al Municipiului Bucureşti. Cetăţenii nu trebuie să plătească, dar dacă sunt nemulţumiţi pot să sune la telefonul gratuit 0800.800.868. Programul se va aplica la peste 22.000 de scări şi 105.000 locuinţe.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Testament FOTO Shutterstock
image png
vitamine istock jpg
Ospătar  Foto Freepik com jpg
de la promisiuni la ac iuni chiar renun a firmele la ouale de la gaini chinuite jpg
image png
Michael Jackson 01 foto GettyImages 88688373 jpg
Drapel Romania MAPN FOTO MAPN jpg
image
image