Panică la un liceu din București! Patru elevi au ajuns la spital

Ultima actualizare:

    Colegiul Tehnologic „Dragomir Hurmuzescu”
Colegiul Tehnologic „Dragomir Hurmuzescu”

La doar o zi după ce doi elevi de la o școală din județul Iași au pulverizat spray lacrimogen în toaleta unității, incidentul se repetă. De data aceasta, în Capitală.

Patru elevi de la Colegiul Tehnologic „Dragomir Hurmuzescu”, de pe Buleardul Basarabia, din Capitală au ajuns, miercuri dimineață, la spital, intoxicaţi cu spray lacrimogen, potrivit b1tv.ro.

Se pare că un elev a folosit sprayul, într-o pauză.

Inspectoratul Școlar al Municipiului București s-a sesizat și face verificări.

Elevul riscă sancţiuni grave, inclusive exmatricularea definitivă, fără drept de reînscriere.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
copii gasiti morti jpg
image png
delta dunarii jpg
Piața Sfatului din Brașov (© Pixabay)
saracie freepik jpg
image png
dugogn adobestock jpg
prosop istock jpg
image
image