Pentru ce îl aprecia Ion Iliescu pe Dumitru Sechelariu

Ultima actualizare:

    Ion Iliescu
Ion Iliescu

Fostul preşedinte al României, Ion Iliescu, regretă moartea lui Dumitru Sechelariu.

Preşedintele de onoare al PSD a declarat, sâmbătă, pentru Mediafax, că Dumitru Sechelariu a fost un om care a marcat vremurile.

"Ştiam că stă rău cu sănătatea şi că a plecat din ţară. Îmi pare foarte rău că a încetat din viaţă. Ne părăseşte un om care a marcat aceşti ani printr-o prezentă vie şi apreciată de cetăţeni", a spus fostul preşedinte al României.

"Nu am avut legături nemijlocite, dar l-am apreciat pentru că a fost un om activ la Bacău. Era deja o personalitate, lumea îl apreciase, a fost ales şi a fost un reprezentant al unei categorii importante de oameni care credeau în el şi care i-au acordat mandatul lor. Şi în viaţa economică s-a manifestat ca un om activ", a mai spus Ion Iliescu.

Ex-liderul de la Cotroceni nu este singurul care s-a arătat afectat de decesul lui Dumitru Sechelariu.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
trandafiri istock jpg
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
image
image