Primăria i-a făcut curat în casă

Ultima actualizare:

    Peste 400 de saci menajeri plini cu deşeuri au fost scoşi din casa bătrânului
Peste 400 de saci menajeri plini cu deşeuri au fost scoşi din casa bătrânului

Un pensionar de 70 de ani din Capitală, care adunase de-a lungul vieţii mii de obiecte pe care nu le-a folosit niciodată, a fost ajutat de reprezentanţii primăriei să-şi cureţe apartamentul devenit neîncăpător.

O echipă a societăţii de salubrizare din Sectorul 6 a depozitat toate lucrurile strânse de septuagenar în peste 400 de saci. 

Sute de kilograme de hârtie, sticle din plastic şi materiale din aluminiu au ajuns la reciclat, însă o mare cantitate de deşeuri a ajuns la groapa de gunoi. Bătrânul, care locuieşte singur de mai mulţi ani, devenise un nesuferit pentru vecinii săi, care au reclamat în repetate rânduri modul în care acesta se gospodăreşte.

Bucureşteanul s-a ales cu un apartament curat şi a intrat în atenţia specialiştilor Direcţiei de Asistenţă Sector 6.   



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
dugogn adobestock jpg
prosop istock jpg
legume flori fructe istock jpg
atemoya adobestock jpg
gradinarit, foto shutterstock jpg
image png
suplimente jpg
image png
image
image