Profesoara elevilor înecați la Eforie, 3 ani cu suspendare

Ultima actualizare:

    Elisabeta MinciorFOTO: bzi.ro
Elisabeta MinciorFOTO: bzi.ro

La 5 ani de la tragedia din staţiunea Eforie Sud, unde doi elevi aflați în tabără s-au înecat în mare, profesoara care trebuia să îi supravegheze a fost condamnată.

Elisabeta Mincior (49 de ani) a primit trei ani de închisoare cu suspendare pentru ucidere din culpă și va trebui să plătească, împreună cu școala din Ciortești, Iași, daune de 50.000 de euro părinților celor doi copii.

După tragedie, femeia s-a transferat la Iaşi, la Colegiul Tehnic „Ioan C. Ştefănescu“. Colegii acesteia spun că şi-a petrecut ultimii ani cuprinsă de remuşcări. Conducerea colegiului susține că este un dascăl bun, iubit de elevi și nu există motive pentru care să-i desfacă contractul de muncă. În august 2009, doi copii aflaţi în îngrijirea femeii, într-o tabără la Eforie Sud s-au înecat în mare, într-o zonă în care scăldatul era interzis.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
rosii getty1 jpeg
click ro   Crema SPF 50 față Scutul tău zilnic de protecție și SPF jpg
tumisu heart attack 7479253 (1) jpg
ceai beneficii jpg
gradinarit jpg
nunta pixabay jpg
shingo suzuki libertatea jpg
gatit freepik1 jpeg
image
image