Protest spontan al minerilor din Hunedoara

Ultima actualizare:

    Minerii au refuzat să mai coboare în subteran
Minerii au refuzat să mai coboare în subteran

Aproape 200 de mineri la Exploatarea Minieră Lonea au protestat, vineri dimineaţă, în curtea unităţii miniere.

Minerii de la Exploatarea Minieră Lonea au refuzat să intre în subteran deoarece sunt nemulţumiţi de mai multe prevederi din noul contract colectiv de muncă, ce ar urma să fie avizat de Consiliul de Administraţie al Complexului Energetic Hunedoara (CEH), potrivit Agerpres.

După ce au discutat cu liderii lor de sindicat, o parte dintre mineri au intrat în schimbul de dimineaţă, dar în curtea minei au mai rămas peste 50 de oameni care aşteaptă un rezultat al discuţiilor purtate de sindicat cu conducerea CEH.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
casa vara canicula istock jpg
trandafiri istock jpg
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
image
image