Refugiaţi sirieni, descoperiţi într-un camion la Vama Giurgiu

Ultima actualizare:
Google Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

    Cei zece erau ascunşi într-un tirfoto: Poliţia de Frontieră/adevarul.ro
Cei zece erau ascunşi într-un tirfoto: Poliţia de Frontieră/adevarul.ro

Poliţiştii de frontieră de la Giurgiu au descoperit, sâmbătă dimineaţă, zece imigranţi, între care doi copii şi patru femei. Ei se aflau într-un camion condus de un şofer bulgar.

Cei zece imigranţi, nouă sirieni şi unul irakian, ar fi trebuit să ajungă în Viena, unde ar fi urmat îi dea şoferului câte 4.000 euro fiecare. Refugiaţii şi şoferul vor fi predaţi Poliţiei de Frontieră Bulgare, potrivit adevarul.ro.

Descoperirea a fost făcută sâmbătă, în jurul orei 04.00. Un camion care transporta paleţi cu ambalaje de hârtie din Bulgaria către Germania a încercat să intre în ţară, pe la Vama Giurgiu. Şoferul, un bulgar de 37 de ani pe nume Yosuf H., le-a spus poliţiştilor români că nu ştia de cei zece refugiaţi şi că a preluat camionul încărcat şi sigilat de la firma exportatoare. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
gripa bust Rafila jpg
Thassos, foto Shutterstock jpg
AGLOMERATIE ROMAERO jpg
orase din romania colaj pixabay jpg
dieta istock jpg
A0 cernica copy jpg
citrice jpeg
ceai1 jpeg
image
image