Românii au furat din Slovacia bijuterii de 167.000 €

Ultima actualizare:

15 percheziţii au avut loc luni, 1 februarie, la mai multe persoane din judeţul Gorj suspectate de tâlhărie şi furt calificat.

Anchetatorii au dovezi care arată că, în noaptea de 17/18 mai 2014, membrii grupului au pătruns prin efracţie într-un magazin situat pe raza localităţii Trnava, Republica Slovacia, de unde au sustras bijuterii din aur cu briliante, perle, pietre naturale şi mai multe ceasuri din aur, în valoare de 167.000 euro. „Suspecţii au pătruns în incinta magazinului prin spaţiul de deasupra plafonului destinat tabloului de distribuţie a aerului condiţionat. O parte din bijuteriile furate au fost vândute în judeţul Gorj şi municipiul Bucureşti”, spun procurorii DIICOT Craiova.

La percheziţii au fost găsite şi ridicate 4 ceasuri de lux, brăţări şi pandantive din aur precum şi un seif.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
trandafiri istock jpg
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
image
image