S-a deschis superstaţia de pe Pasajul Basarab

Ultima actualizare:

E atât de deşteaptă încât, pentru a se putea bucura de ea, bucureştenii au fost nevoiţi să aştepte opt luni peste termenul oferit de Primăria Capitalei.

Superstaţia de pe Pasajul Basarab, care asigură acces la tramvaiele, autobuzele din zona Gării Basarab şi la reţeaua de metrou, oferă o altă imagine a transportului în comun. Din tramvaiul 1, care opreşte pe pod, coborâţi scara rulantă ca să luaţi autobuzele care circulă pe sub pod.

Staţia asigură acces la Gara Basarab, cu ajutorul lifturilor. În curând, bucureştenii vor putea ajunge pe peronul Gării de Nord cu ajutorul unui trotuar rulant de circa 200 de metri. Pasajul Basarab a fost deschis în luna iunie 2011.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
bani pensie jpg
Prințul George și Kate Middleton foto profimedia jpg
wizz air pixabay jpg
canicula  shutterstock jpg
pisica de nisip pixabay jpg
mana la nas_shutterstock 701419183 jpg
loto png
supermarket, foto shutterstock jpg
image
image