S-a înregistrat al 12-lea deces în urma incendiului de la Piatra Neamț

Ultima actualizare:

    Un nou deces provocat de incendiul din Piatra NeamțFoto Pixabay.com
Un nou deces provocat de incendiul din Piatra NeamțFoto Pixabay.com

Bilanțul tragediei de la Piatra Neamț a ajuns la 12 morți. Încă un pacient transferat de la SJU Neamţ la Spitalul Leţcani a murit joi seara.

O femeie în vârstă de 68 de ani, transferată după incendiul care a avut loc sâmbătă în Terapia Intensivă a Spitalului Judeţean Neamţ, potrivit digi24.ro.

Miercuri, o altă femeie în vârstă de 72 de ani, care avea multiple comorbidități, a murit în secția ATI de la Lețcani. Din cei șase pacienți transferați după incendiul din Spitalul Județean de la Piatra Neamț mai sunt internați în stare gravă patru.

Medicul Cătălin Denciu, care a încercat să salveze pacienții din salonul cuprins de flăcări, se află în continuare internat în stare gravă într-un spital din Belgia.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
scumpiri jpg
pa_femeie_shutterstock 2168923781 jpg
WhatsApp Image 2026 04 05 at 15 06 15 jpeg
echipaj artemis II profimedia jpg
Avion la terminal in aeroport poarta de imbarcare goala Foto Shutterstock jpeg
petre dulfu captura video jpg
Mircea Lucescu FOTO AFP
ceainarie blic jpg
image
image