Şase persoane, între care doi copii, transportate la spital în urma unui accident rutier în Argeș

Ultima actualizare:

    Foto News.ro
Foto News.ro

Şase persoane, între care doi copii, au fost rănite într-un accident rutier care s-a produs duminică după amiază, în judeţul Argeş, şi în care au fost implicate două autoturisme.

Conform datelor furnizate de Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Argeş, accidentul a avut loc în comuna Băileşti, satul Băjesti. În unul dintre autoturisme se aflau cinci persoane, în timp ce în celălalt se aflau şoferul şi un pasager. Şase dintre persoanele implicate au fost rănite, fiind preluate de ambulanţe pentru a fi transportate la spital. Printre victime se numără şi doi copii.„Echipajul SMURD a preluat pe unul dintre şoferi, bărbat, cu vârsta de 33 ani, care a suferit politraumatisme şi este transportat la spital, iar celelalte victime nu au suferit leziuni deosebite şi au fost preluate de două echipaje ale Serviciului de Ambulanţă Judeţean”, informează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
dugogn adobestock jpg
prosop istock jpg
legume flori fructe istock jpg
atemoya adobestock jpg
gradinarit, foto shutterstock jpg
image png
suplimente jpg
image
image