Şcoală modernizată caută elevi

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Are 120 de ani vechime şi devenise un loc impropriu pentru cursuri.

Vreme de trei ani, cât s-a aflat în şantier, a pierdut 60% din numărul total de elevi. Acum că a fost modernizată de Primăria Capitalei, Şcoala 115, din zona Trafic Greu, e în căutare febrilă de elevi pentru ca investiţia de un milion de euro să nu fie zadarnică.

Clădirea a fost complet modernizată

simeon stalpnicul png

Fosta "Şcoală de fete", cum s-a numit mulţi ani, e acum un centru educaţional la standarde europene: 14 clase refăcute, patru laboratoare, cabinet medical, grupuri sanitare, bibliotecă şi centrală termică. Înainte de începerea lucrărilor, aici învăţau o mie de copii. Acum abia dacă mai sunt 330. "Sunt mulţumit de evoluţia întregului program de reabilitare a şcolilor", a spus ieri primarul Sorin Oprescu.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
dieta istock jpg
Taxi, foto Shutterstock jpg
Testament FOTO Shutterstock
image png
vitamine istock jpg
Ospătar  Foto Freepik com jpg
de la promisiuni la ac iuni chiar renun a firmele la ouale de la gaini chinuite jpg
image png
image
image