Și-au montat piscină în fața curții și au umplut-o cu apă furată de la cișmeaua publică

Ultima actualizare:

    Oamenii și-au montat piscina în fața curții
Oamenii și-au montat piscina în fața curții

O familie „descurcăreață” din Timiș a găsit soluția perfectă pentru a se răcori în vara aceasta: și-a montat o piscină în fața curții, la stradă, pe care a umplut-o cu apă adusă cu furtunul de la o fântână publică, aflată la 50 de metri. Asta pentru a nu fi nevoiți să o plătească, cea din propria gospodărie fiind, evident, pe bani.

Pentru a-i face de rușine, primăria comunei Lenauheim, de care aparține localitatea Grabaț, a sesizat gestul lor printr-o postare pe Facebook: „Între timp, la Grabaț, unii cetățeni inventivi și cu mult tupeu își umplu piscinele din fața casei cu apă de la cișmeaua publică printr-un furtun de 50 de metri”. Culmea este că în majoritatea comentariilor oamenii iau apărarea hoțomanilor, chiar dacă primăria le spune că ei sunt cei care vor plăti apa consumată.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
ambulanta, foto shutterstock jpg
shutterstock 29702248 cuplu indragostiti intalnire romantica restaurant jpeg
image png
mancare cina masa pranz alimente istock jpg
image png
fereastra gett creta jpeg
salcie plangatoare istock jpg
meniu restaurant jpg
image
image