Sunt cel mai frumos căţel din ţară!

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Aproape 100 de câini din România, dar şi din străinătate şi-au disputat supremaţia în weekend, la Cluj, în cadrul Napoca Dog Show, care s-a desfăşurat într-o bază spor­­tivă din oraş, cel mai important eveniment de profil din Ar­­­deal.

Câştigător a fost însă unul singur, un Beagle de un an şi opt luni, cumpărat de o familie de clujeni tocmai din Danemarca.

Ildiko Koszorus şi căţelul Alto

simeon stalpnicul png

„L-am adus din Danemarca pentru că acolo sunt cei mai buni câini din această rasă. Am plătit 1.400 de euro plus costurile de transport", a declarat Ildiko Koszorus, cea care l-a însoţit pe Alto în competiţie.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
loto png
loto bulgaria foto x jpg
image png
image png
termometru vara   foto pixabay webp
image png
image png
image
image