Tânărul împușcat în cap e în stare stabilă

Tânărul împușcat în cap e în stare stabilă

Ultima actualizare:

Parchetul Militar face verificări după ce un bărbat de 22 de ani din Gorj a fost lovit în cap de un glonț tras, cel mai probabil, dintr-un poligon în care se antrenau jandarmii, informează stirileprotv.ro.

Anchetatorii vor să afle dacă în poligon au fost respectate toate măsurile de siguranță. Bărbatul de 22 de ani tocmai terminase o lucrare în cimitirul bisericii din localitatea Măceșu şi se pregătea să plece spre casă, în Târgu Cărbuneşti, împreună cu doi colegi.

Glonţul l-a lovit în cap în momentul în care voia să urce într-o maşină. Colegii lui l-au văzut dintr-o dată cum se prăbuşeşte. În acel moment, în poligonul din Târgu Cărbuneşti jandarmii din Gorj aveau un exerciţiu de tragere cu armamentul din dotare.

Poligonul se află la aproape 3 kilometri de locul unde a avut loc accidentul. Conform stirileprotv.ro, tânărul se află la spital în stare stabilă.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Patiseria Amzei jpg
fenomene meteo
Loc de parcare cu abonament jpg
bani
Șarpe boa sub capota mașinii jpg
alina laufer
Orașul Agnita jpg
wedding invitation pen jpg
image
image