Ţâşnitori în asfalt, în centrul Capitalei

Ultima actualizare:

    Miercuri seară, conducta de apă rece de  pe Bd. Magheru s-a spartFoto: Inquam Photos
Miercuri seară, conducta de apă rece de pe Bd. Magheru s-a spartFoto: Inquam Photos

”Olelei, cum ţâşneşte apa, zici că este fântână arteziană”. Aceasta a fost reacția trecătorilor de pe Bd. Magheru, una dintre cele mai circulate artere din Capitală, care au văzut miercuri noapte cum din mijlocul străzii țâșnește o coloană de apă rece, cu o înălțime de doi metri.

Atentat terorist? Nu, nici pomeneală! Încă o conductă de apă rece a pocnit ca o nucă. Reacția trecătorilor? Era ora 22.00 și totuși multă lume era pe stradă. Unii au luat-o la fugă, alții s-au ascuns pe unde au putut. Puțini au cutezat să se apropie de gaura din asfalt de unde curgea apă și să vadă ce s-a întâmplat.

”A explodat o conductă”, spune atoateștiutor Nea Tiță, care a muncit în construcții și își făcea plimbarea de seară. Imediat, polițiștii și-au făcut apariția, au izolat zona și au deviat circulația. ”Este vorba de o avarie la o conductă cu diametrul de 25 mm, situată la un metru sub stradă și care din cauza vibrațiilor străzii s-a fisurat”, ne-a declarat directorul Apa Nova, Epsică Chiru. Avaria a fost lichidată de specialiștii Apa Nova după opt ore, dar în zona exploziei încă nu se putea circula.”Așteptăm câteva zile să se usuce materialele puse în groapă și apoi o să turnăm asfalt”, ne-a declarat Epsică Chiru. 

Ieri, la prânz,  groapa fusese astupată
Ieri, la prânz, groapa fusese astupată

Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
bit.ly
image
www.playsport.ro
image
sportpesurse.ro
image
www.bugetul.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Este sigur consumul de cafea in sarcina, foto Facebook, Shutterstock crop jpg
images jpg
image png
Cum readuci la viață florile tale preferate, foto Shutterstock  jpg
Oskar Schindler a salvat peste 1200 de evrei, foto Pinterest jpg
Botosani 2 jpg
image png
Vladimir Putin Profimedia jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net