Trafic blocat pe A1, între Timişoara şi Arad. O persoană a murit, după ce o maşină s-a răsturnat

Trafic blocat pe A1, între Timişoara şi Arad. O persoană a murit, după ce o maşină s-a răsturnat

Ultima actualizare:

    foto: News.ro
foto: News.ro

O coloană de maşini s-a format pe o distanţă de aproximativ cinci kilometri, duminică, pe autostrada Timişoara – Arad, în zona localităţii Orţişoara, unde un şofer a pierdut controlul volanului şi s-a răsturnat, autorităţile blocând circulaţia o oră pentru cercetări. În urma impactului, un bărbat din maşină a decedat, iar alte patru persoane au fost rănite şi preluate de echipaje medicale.

Update: Traficul a fost reluat după o oră. 

Potrivit reprezentanţilor Poliţiei Judeţene Arad, accidentul a avut loc pe Autostrada A1, pe segmentul Timişoara- Arad, în zona localităţii Orţişoara, fiind implicat un autoturism.

Şoferul ar fi pierdut controlul volanului şi a părăsit partea carosabilă, intrând într-un parapet marginal.

În urma impactului, un bărbat din maşină a decedat, iar alte patru persoane au fost rănite şi preluate de echipaje medicale. În zonă a fost solicitat şi un elicopter SMURD. 

Circulaţia rutieră a fost oprită de autorităţi aproximativ o oră, pentru efectuarea cercetărilor, timp în care s-a format o coloană de maşini pe cinci kilometri spre Arad.

Maşina implicată în accident făcea parte dintr-un grup de mai multe autoturisme care se deplasau la Arad pentru o expoziţie.

Unul dintre răniţi a afirmat că ar fi făcut pană şi din acest motiv şoferul a pierdut controlul volanului.

La ora transmiterii acestei ştiri, traficul a fost reluat pe sensul spre Arad.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
seismograf cutremur istock jpg
amarant istock jpg
băutură  foto   Shutterstock jpg
fructe pexels jpg
cosmin avram roman anglia captura video jpg
pensionar1 jpeg
romani diaspora observatornews png
santorini 4825173 1280 jpg
image
image