Tragedie în Sectorul 3. Un bărbat este acuzat că și-ar fi ucis partenera, o femeie de 30 de ani

Ultima actualizare:

Un caz grav a avut loc în Sectorul 3 din București, unde un bărbat în vârstă de 86 de ani, cetățean german, este suspectat că și-ar fi ucis concubina, o femeie de 30 de ani. Incidentul a fost semnalat într-o locuință din Capitală, iar ancheta este în desfășurare.

Tragedie în Sectorul 3. Un bărbat este acuzat că și-ar fi ucis partenera.
Tragedie în Sectorul 3. Un bărbat este acuzat că și-ar fi ucis partenera.

Potrivit Antena3 CNN, între cei doi ar fi avut loc un conflict care a degenerat într-o altercație violentă. Autoritățile investighează circumstanțele exacte în care s-a produs tragedia, iar bărbatul se află în prezent la audieri.

Ancheta poliției și primele informații

Anchetatorii au deschis un dosar penal și încearcă să stabilească cu exactitate succesiunea evenimentelor. Surse citate în presă indică faptul că bărbatul se deplasează cu dificultate și a oferit deja o primă variantă a incidentului în fața polițiștilor.

Potrivit acesteia, conflictul ar fi pornit spontan în locuință, însă declarațiile urmează să fie verificate în cadrul anchetei. De asemenea, sunt analizate probele ridicate de la fața locului pentru a reconstitui momentul producerii faptei.

Corpul neînsuflețit al femeii a fost preluat de medicii legiști, care urmează să stabilească exact cauza morții prin necropsie. Rezultatele vor fi esențiale pentru continuarea anchetei.

Circumstanțe și verificări în curs

Potrivit informațiilor disponibile, nu ar fi existat anterior sesizări privind violențe între cei doi sau conflicte raportate autorităților. Ancheta vizează și eventuale detalii legate de relația dintre victimă și suspect.

În paralel, polițiștii continuă audierile și verificările pentru a clarifica dacă fapta a fost rezultatul unui conflict spontan sau dacă există alte elemente relevante în acest caz.

Autoritățile urmează să stabilească încadrarea juridică exactă și să decidă măsurile legale care se impun în acest dosar. Ancheta este în desfășurare.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Vlad Plahotniuc jpg
image png
Vama Veche, în anii trecuți de 1 Mai jpeg
aeroport craiova fb jpeg
3345557 woman 6852134 jpg
st james wikimedia jpg
image png
prezervative adobestock jpg
image
image