Tragedie pe litoral! Un bărbat s-a înecat la Neptun

Ultima actualizare:

    Medicii au încercat să-l resusciteze pe bărbat (foto: România TV)
Medicii au încercat să-l resusciteze pe bărbat (foto: România TV)

În urmă cu puțin timp, câțiva turiști aflați pe plaja din Neptun l-au scos din apele mării pe un bărbat de 50 de ani, care s-a înecat. Din păcate, medicii n-au mai putut să facă nimic pentru el.

Imagini de coșmar pe plaja din Neptun, vineri, la amiază. Un bărbat de 50 de ani a fost adus la mal de mai mulți turiști care l-au văzut că se îneacă.

Alți martori au sunat imediat la 112, iar, la fața locului, a ajuns în scurt timp un echipaj de la Ambulanță.

Medicii au încercat minute în șir să-l resusciteze pe bărbat, însă, totul a fost în zadar. Bărbatul a fost declarat decedat.

Din nefericire, astfel de tragedii se pot întâmpla oricând pe litoralul românesc, întrucât în multe stațiuni, cum sunt, de pildă, Venus, Saturn și Jupiter, nu există salvamari. De altfel, în ultimele zile, s-au înecat șapte oameni, potrivit România TV.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
Nicușor Dan a semnat demisia... www.stirilekanald.ro
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
bolojan cristian cretu jpg
rosii tomate istock jpg
calendar istock jpg
Paleokastritsa  Foto GreekExplorer jpg
poligon jpg
dronă shahed FOTO shutterstock jpg
maria popescu foto evenimentul istoric jpg
Trotineta FOTO Shutterstock
image
image