Traian Băsescu: "Fără mine, ţara se va duce la fund"

Ultima actualizare:

    Traian Băsescu, la inundaţiile din Harghita din 2005Foto: Mediafax
Traian Băsescu, la inundaţiile din Harghita din 2005Foto: Mediafax

Fostul preşedinte al ţării, Traian Băsescu, nu are de gând să se retragă din politică.

Acesta a declarat, pentru România TV, că nu face acest lucru, deoarece consideră că fără el lucrurile vor merge prost. ”Fără mine, România se va duce la fund. Până la urmă pot sta şi foarte liniştit. Voi vedea”, a spus fostul şef al statului. Deşi, a terminat mandatul la 21 decembrie 2014, acesta nu s-a înscris până acum în vreun partid, deşi cei de la PMP îl aşteaptă cu braţele deschise. Ba chiar, i-au amenajat un birou doar pentru el.

Băsescu a mers, duminică, la sediul PMP, unde a făcut baie de mulţime şi le-a  vorbit femeilor, care s-au strâns la sediul partidului, despre viaţa de bunic, dar şi despre obiectivele formaţiunii în perspectiva alegerilor din 2016, când vom vota un nou Parlament, noi primari, dar alţi consilieri locali şi judeţeni.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
trandafiri istock jpg
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
image
image