Trei români au murit în Italia, după ce două maşini s-au ciocnit

Ultima actualizare:

    Poliţiştii italieni au confirmat decesul celor trei români
Poliţiştii italieni au confirmat decesul celor trei români

Trei persoane au murit, joi dimineaţă, după ce două vehicule în care se aflau în total zece români au intrat în coliziune pe o autostradă din nordul Italiei, în apropierea oraşului Padova.

Un autoturism Mazda în care erau trei femei şi un bărbat, toţi români, a intrat în coliziune cu o autoutilitară aparţinând unui cetăţean suedez, dar în care erau alţi şase români, anunţă autorităţile italiene, citate de ziarul Corriere della Sera.

După coliziunea iniţială, cele două vehicule au fost lovite de un autotren condus de un cetăţean din Senegal.

Autoturismul Mazda a luat foc, iar trei români au murit carbonizaţi. O femeie din Mazda a fost scoasă din maşină de şoferul TIR-ului şi este în stare gravă la un spital din Padova.

Nu există detalii despre starea celor şase români din autoutilitară.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
click ro   Crema SPF 50 față Scutul tău zilnic de protecție și SPF jpg
tumisu heart attack 7479253 (1) jpg
ceai beneficii jpg
gradinarit jpg
nunta pixabay jpg
shingo suzuki libertatea jpg
gatit freepik1 jpeg
Nicușor Dan la BDSA FOTO Mediafax
image
image