Un adolescent din Iaşi a băut ţuică cu prietenii până a ajuns în comă alcoolică

Ultima actualizare:

    Minorul a ajuns la spital în comă alcoolică după ce a băut ţuică cu prietenii (foto: arhivă)
Minorul a ajuns la spital în comă alcoolică după ce a băut ţuică cu prietenii (foto: arhivă)

O seară cu prietenii se putea sfârşi tragic pentru un elev de 15 ani. Băiatul a fost găsit inconştient, de un trecător, pe o stradă din Iaşi. Acesta a băut ţuică până a intrat în comă alcoolică.

Tânărul a ajuns ieri seară, la Unitatea de Primire Urgenţe de la Spitalul "Sf. Maria" cu o alcoolemie de 3,63 grame/litru, informează adevărul.ro.

Medicii spun că băiatul şi-a revenit după aplicarea tratamentului şi le-a povestit cum a băut cu prietenii. În prezent, adolescentul este internat la Toxicologie, starea lui este stabilă, dar va mai rămâne o perioadă sub supravegherea medicilor.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
scientist conducting audit company jpg
homer ding strawberry bushes 2241401 jpg
sanziene unsplash jpeg
6147366 france 2659002 1920 jpg
prognoza meteo (1) jpg
Litoralul Românesc Foto Adevarul jpg
cocaina gasita in ghiozdan jpg
image png
image
image