Un autobuz plin cu pasageri s-a răsturnat în Bihor. Sunt 12 victime

Ultima actualizare:

    12 persoane au avut nevoie de îngrijiri medicaleSursa foto: ISU
12 persoane au avut nevoie de îngrijiri medicaleSursa foto: ISU

Un autobuz în care se aflau 23 de pasageri s-a răsturnat, joi, pe DN 19, în judeţul Bihor, iar autorităţile au activat Planul roşu de intervenţie, a anunţat Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă.

La locul accidentului au fost mobilizate şi două elicoptere SMURD. În accident au fost implicate 23 de persoane, din care 12 sunt evaluate medical, fiind conștiene. Din fericire, accidentul nu s-a soldat cu nici un deces. 

"Pentru gestionarea eficientă a evenimentului, la nivelul judeţului Bihor a fost activat planul roşu de intervenţie. Acţionează 2 maşini de stingere, 2 echipaje de descarcerare, 1 autospecială pentru transport victime multiple, 9 ambulanţe SMURD", a transmis IGSU într-un comunicat.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
DJI 20260306121510 0222 D jpg
politie bulgaria shutter1 jpeg
canicula  marea britanie jpg
electricitate  jpg
masini vanzare automobile noi parcare foto shutterstock
40799 city 815655 jpg
concediere istock jpg
Halkidiki Grecia FOTO Shutterstock jpg
image
image